Jak się dzieli dwanaście  lat życia razem na pół?

I właściwie od którego momentu powinno liczyć się to „wspólne”? Od pierwszego obiadu zjedzonego, przy na raty zakupionym stole, czy może od pierwszej listy zakupów zapisanej obgryzionym ołówkiem na wyrwanej z zeszytu kartce? Od pierwszej i kolejnej nieśmiało oswajanej myśli, że można coś razem, czy od dotknięcia jeszcze płaskiego, ale już niepustego brzucha? Po jakiej ilości obejrzanych ramię w ramię filmów, po ilu pocałunkach, ilu spacerach po leśnych ścieżkach, ma się prawo do „razem” w miejsce „każdy z osobna”?

Zatem jak się dzieli potem to wspólne na pół, tak żeby było sprawiedliwie, cokolwiek to oznacza?

ON:

Zabiera aparat, którym robił im zdjęcia i komputer, do którego uciekał, od jej zrzędzenia. Do tego auto, w którym wszyscy wyruszali w znane lub mniej znane. Pakuje do walizki zapach porannej kawy, której ona od razu nie piła i kołdry, które zakrywały niejeden wstyd i jej wiecznie zmarznięte stopy. I jeszcze doniczka po doniczce kwiaty, o których pamiętał, żeby je podlewać, książki, do których samotnie zaglądał, spodnie, w których wyglądał śmiesznie, drukarkę, która pewnego dnia zjawiła się zamiast prezentu dla niej….

ONA:

Zostawia sobie od dawna samotne wieczory i noce, albumy zdjęć, do których nie ma siły zaglądać, wspólnie wybranego kota, śniadania dla wszystkich robione, kiedy on jeszcze spał, monologi wygłaszane w nieskończoność. Nie oddaje także trawy z ogródka, po której nigdy się nie tarzali, kominka, przy którym i tak marzła, samotnie czytanych książek i płyt z muzyką, którą on kazał ściszać…

A jak się dzieli na pół dwa małe serca, które z tego „razem” powstały?

Nigdy nie byłam dobra z przedmiotów ścisłych….

Nie wiem? Miłością za dwóch??

Możesz również cieszyć się:

2 komentarze

  1. Cieszę się że piszesz,cieszę że mogę poznawać…czekałem na tę chwilę długo,szukałem,oby trwała. Pięknie się Ciebie czyta.Dziękuje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: