Uwaga ogłoszenie publiczne!

Pilnie poszukiwany jest pogromca kreta, który rozprawi się z małym, podobno słabo widzącym zwierzęciem pod ochroną, który nawet w zimie nie odpuszcza sobie samowolnego przesadzania mi cebulek kwiatowych i na własną rękę i bez mojego akcesu bawi się w architekta zieleni, ku uciesze mojego czworonoga, tworząc na białym nieskalanym śniegu czarne Kilimandżara, które potem mój czworonóg ochoczo rozkopuje i z całkiem niewinną miną robi ślady po dopiero co umytej podłodze.

Tak to mój samozwańczy architekt ogrodowy pilnie pracuje nad układem kolorystycznym wiosennych krokusów i tulipanów i nawet jak je zasadziłam w dość przemyślany sposób, tak by później zadziwiać gości swoją umiejętnością komponowania kwiatowych dywanów, on mi wszystko psuje, robi krecią robotę i nagle w maju okazuje się, że fatalny ze mnie kompozytor i że mój ogród żyje własnym, nie dającym się zaplanować życiem.

Przećwiczyłam i słyszałam już kilka opowieści pt. Jak pozbyć się kreta, każda równie kret(e)yńska.

Sposób na kreta nr 1:

Kupić wiaderko śledzi i zakopać w świeżych kopcach: rada znajomej lekarki pediatry, którą najpierw potraktowałam jako żart, ale zakładając inteligencję i wykształcenie tej pani, szyderczy rechot szybko zniknął mi z ust. Podobno krety nie znoszą smrodu śledzia… Śledzi nie kupiłam, wtedy jeszcze walczyłam łopatą…

Sposób na kreta nr 2:

Pożyczyć od znajomej psa rasy jamnik, zamknąć go na godzinę w ogródku licząc na jego łowczy instynkt. Cóż, po godzinie trawnik wyglądał jak po meczu Niemcy-Portugalia, nadawał się do całkowitej renowacji, a kret dalej kopał.

Sposób na kreta nr. 3:

Kupić w castoramie bzyczek na kreta, wkopać go w najświeższy kopiec. Bzyczek ten co jakąś minutę wydaje przerażający, wbijający się w mózg dźwięk. Dzięki niemu można jednak wyraźnie nadwyrężyć stosunki sąsiedzkie. Mój kret był najwyraźniej nie tylko ślepy ,ale też głuchy.

Sposób na kreta nr 4:

Znaleźć bloga w necie na temat walki z kretami. Tam gość opisuje jak walczy ze swoimi kretami ( z całą krecią rodziną) od jakiś 3 lat, mimo małej skuteczności, podchwytujemy jego sposób i kupujemy klasyczną pułapkę na kreta. Żeby ją odpowiednio umieścić w ziemi przekopujemy pół ogródka, czyniąc większe szkody niż sam szkodnik, a pułapki pozostają puste ( z reguły przy sposobie nr. 4 zaczyna nam się wydawać, że nasz mały ogrodnik szyderczo z nas się naśmiewa, albo co najmniej potrafi przewidzieć nasze ruchy, to przekonanie wywołuje w nas coraz większą wściekłość i wolę walki i przechodzimy do sposobu nr 5)

Sposób na kreta nr 5:

Bacznie obserwujemy trawnik, poświęcamy temu większość wolnego czasu. Wtedy z reguły i tak nic się nie dzieje, no to idziemy zrobić kawę. Ile trwa zrobienie kawy? Od 2 do 5 minut. Jak już wracamy na stanowisko obserwacyjne, nowy świeży kopiec gwarantowany. Wyskakujemy wtedy z indiańskim okrzykiem bez względu na stan naszego negliżu do ogródka, chwytamy za ogrodowego węża i wtykamy go w sam środek Kilimandżaro, odkręcamy wodę i…… ile kilometrów mają krecie korytarze? Woda może lać się godzinami i NIE WYPŁYWAĆ!

Porzucamy sposób nr 5 i czym prędzej przechodzimy do:

Sposobu na kreta nr 6:

Zakładamy gumowce na nogi, zlewamy całą połać trawnika i reszty ogrodu wodą, upewniamy się, że wszyscy domownicy i żywy inwentarz są w środku budynku i aplikujemy naszej trawie mocne kopnięcie prądem 220V. zabijamy wszystkie biedronki, motylki, pajączki, stokrotki czarnieją, ale ten cholerny kret nadal  żyje!!!

O nie, nie z nami takie numery!

Sposób na kreta nr 7:

Kupujemy cały zestaw sztucznych ogni, wpychamy je w krecie kopce, na racach kładziemy cegły, podpalamy, uciekamy za komórkę z narzędziami, wielkie bum, i cegła wyrzucona przez racę ląduje nam na głowie, a my lądujemy na pogotowiu, nie próbując nawet opowiadać prawdziwej historii lekarzowi dyżurnemu…

Sposób na kreta ( i nornice) nr. 8:

Wq… do granic możliwości, podjeżdżamy na stację, każemy sobie nalać do kanistra najtańszą benzynę, wlewamy we wszystkie możliwe dziury w naszym ogrodzie, podpalamy, uciekamy do domu, prawie sobie go przy okazji nie wysadzając…

A kret jak się domyślacie nadal kopie.

Z kopców kreta to ja najbardziej lubię ciasto o takiej nazwie, dlatego ponawiam swoje ogłoszenie: pilnie poszukuję silnego, dobrze zbudowanego, nie zrażającego się porażkami: pogromcy kreta.

P.S.

Dobrze płacę Niewinna mina

Możesz również cieszyć się:

3 komentarze

  1. Chyba muszę zaprzestać czytać Twojego bloga w pracy bo iIdiotycznie wygladam siedząc przed monitorem parskając na niego i chichocąc bez opamietania ;)))

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: